«Қош келдің әз-Наурыз!» » Коммунальное государственное учреждение «Гимназия № 38 имени Льва Гумилева» отдела образования по городу Усть-Каменогорску управления образования Восточно-Казахстанской области

«Қош келдің әз-Наурыз!»

Наурыз  мерекесі - ол қазақ халқының және Азияның көптеген халықтары арасында  уақыт бойы атап өтіліп келе жатқан   бес мың жылдан астам  тарихы бар  жылдың басты мерекесі.
20 наурызда Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «Лев Гумилев атындағы #38 гимназиясы»  коммуналдық мемлекеттік мекемесінде  «Қош келдің әз-Наурыз!»  атты   «Алтын бесік» мектеп балалар Ассамблеясының қатысуымен Наурыз мерекесі атап өтілді.
Балалар Наурыз мерекесінің пайда болу тарихы мен дәстүрлерін еске алды. Қатысушылар қазақтың ғұрыптық театрландырылған көріністерін ойнады, ән шырқады, би биледі, сондай-ақ түрлі тілдерде құттықтаулар дайындады. Мереке жарқын халықтық дәстүрлер мен әдет-ғұрыптармен қатар жүрді.
Құрметті, сыйлы  ақсақалдарымыз оқушыларға ақ батасын арнады.  Мерекенің қонақтары Өскемен қаласы әкімдігінің  бас инспекторы Самал Санатовна Хамитова, Қазақстандағы Ресей консулдығының өкілдері Евгения Александровна Вертоградова  мен Геннадий Сергеевич Вертоградов  біздің мемлекетімізге бейбітшілік, достық және еліміздің  гүлденуіне құттықтауларын арнады.
Мұндай мерекелердің басты міндеті-дәстүрлерді сақтау, балаларымызды толерантты және ұйымшыл етіп тәрбиелеу.

20 марта КГУ «Гимназии № 38 имени Льва Гумилева» прошла праздничная концертная программа «Қош келдің әз-Наурыз!", с участием школьной детской Ассамблеи  «Алтын бесік».
Ребята вспомнили историю и традиции появления праздника Наурыз. Разыгрывали обрядовые театрализованные миниатюры, пели песни, читали стихотворения, танцевали, а также подготовили поздравления с праздником Наурыз на разных языках.
Со словами поздравления ко всем присутствующим обратились уважаемые старейшины и г ости праздника -  представители российского консульства в Казахстане Вертоградова Евгения Александровна и Вертоградов Геннадий Сергеевич, а также главный инспектор акимата города Усть-Каменогорска Хамитова Самал Санатовна,  которые пожелали нашему государство мира, добра, дружбы и процветания.
Главная задача таких праздников-сохранение традиций, воспитание наших детей толерантным и сплоченными.